VII edycja Wawrzynu Polskiej Turystyki

21. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych LATO (22-24. kwietnia 2016 była bardzo dobrą okazją do wręczenia kolejnych Wawrzynów Polskiej Turystyki. Pomysłodawcą i organizatorem tego prestiżowego Konkursu jest Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Turystyki, pozarządowej organizacji społecznej skupiającej wybitnych przedstawicieli nauki i praktyki. Idea ta znalazła od samego początku wsparcie ALMAMER Szkoły Wyższej, jednej z najstarszych niepublicznych uczelni wyższych. W pracach kapituły, przy kolejnych edycjach uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Episkopatu, organizacji branżowych i mediów.

Konkurs wspiera szeroko rozumianą innowacyjność w gospodarce, to kierunek szczególnie propagowany przez Unię Europejską. Innowacyjność odważnie wkracza także do polskiej turystyki, która w ostatnich latach poczyniła bardzo duży postęp: nowe produkty, nowe technologie, nowe segmenty rynku.

W uroczystości wręczenia honorowych „Wawrzynów Polskiej Turystyki” wzięli udział przedstawiciele: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, a także branży turystycznej i jej organizacji.

Oto laureaci siódmej edycji konkursu:

  1. Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR za szczególne osiągnięcia w rozwoju turystyki studenckiej i młodzieżowej ostatniego 60-lecia.

  2. Stowarzyszenie Polsko–Amerykańskich Biur Podróży „SPATA” Za wieloletni wkład w rozwój turystyki ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

  3. Wyższa Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kształcenia kadr dla hotelarstwa i gastronomii.

  4. Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowo - Sportowego Arłamów za wybitne osiągnięcia w rozwoju infrastruktury dla polskiej turystyki i sportu. za niekonwencjonalne metody wypoczynku kwalifikowanego.

  5. Pałac Sulisław – Hotel & SPA za dostosowanie obiektu zabytkowego do potrzeb turystyki. W pałacu powstał jedyny w Polsce ośrodek medycyny ajurwedyjskiej, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie./p>

Zgodnie z regulaminem laureaci każdorazowej edycji Konkursu zostają włączeni do składu Polskiej Akademii Innowacji Turystyki, której posiedzenie odbyło się po wręczeniu nagród.

dr Jan Paweł Piotrowski
Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Turystyki


Biuro Komitetu Organizacyjnego Wawrzyn Polskiej Turystyki
ul. Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa, pok. F213 (2 piętro), tel. +48 22 590 07 00, www.wawrzynpolskiejturystyki.pl, swrt@swrt.pl